Vennaskond soojendab Public Image Ltd-d 12. oktoobril 2023 Tallinnas Helitehases Madara 22 A.

Johnny Rotten koos bändiga Public Image Ltd esineb 12. oktoobril 2023 Tallinnas. Teda soendab Vennaskond, välismaal tuntud ka kui The Wild Cats.

Sex Pistolsi liidrina end rockiklassikasse kirjutanud John Lydon (Johnny
Rotten) naaseb Eestisse koos oma bändiga Public Image Ltd, et anda kontsert 12. oktoobril klubis Helitehas. Teda soendab Vennaskond, välismaal tuntud ka kui The Wild Cats. Massiivse Euroopa tuuriga reklaamitakse augustis ilmuvat uut albumit „End of World”. Klubis Helitehas toimuvale kontserdile müüakse väga piiratud hulk pileteid, mis tulevad müügile Piletilevi müügipunktides üle Eesti reedel 14. aprillil kell 10.00.

Public Image Ltd on eksperimentaalne bänd, mis asutati 1978. aastal Inglismaal Londonis. PiL-i on sageli nimetatud postpunk-perioodi üheks väljakutsuvamaks ja uuenduslikumaks bändiks. John Lydoni sõnul tahtis ta moodustada anti-rockbändi. Bändi mõjutas suur hulk artiste: Can, Captain Beefheart, Tim Buckley ja mitmesugused dub-artistid.

Aastate edenedes muutus bändi koosseis ning ka muusikaline suundumus, samas säilitades Lydoni teravad laulusõnad. Public Image Ltd saavutas kaubandusliku kõrgpunkti oma üheksanda albumiga, mis kandiski nime „9”.
2009.a. taasühinenud PiL’i kontserdid pälvisid publiku ja kriitika palava vastuvõtu ning tunnistati mitme Briti väljaande poolt aasta parimaks live-esinemiseks.

Tänavu augustis ilmub uus album „End of World” ning seda asutakse reklaamima suurejoonelise Euroopa tuuriga. Nende kava sisaldab läbilõiget kogu karjäärist, sealhulgas klassikalisi hitte “Public Image”, “This Is Not A Love Song”, “Rise”, “Disappointed”.

Piiratud koguses piletid Public image Ltd kontserdile hinnaga alates 49 EUR tulevad müügile Piletilevi müügipunktides üle Eesti reedel 14.
aprillil kell 10.00. Kontserdile paneb õla alla Rock FM.