Sisene kasutajaga

Kasutaja puudumisel loo uus kasutaja

Lühike muinasjutt printsessist

Kaua aega tagasi, seitsme maa ja seitsme mere taga Tobulas, elas imeilus printsess nimega Kaja. Ta oli sündinud kuninglike vanemate perre ning kõik tema ümber kumas rikkus ja ilu. Kuid Kaja südames ei olnud ruumi ülbusele ega uhkusele. Ta oli hea ja südamlik inimene ning kõik, kes teda tundsid, armastasid teda.

Üks mees Tobulases, kohalik võlur nimega Martin, tundis samuti huvi Kaja vastu. Kuid tema kavatsused ei olnud sugugi head. Martin oli kurja ja kadeda südamega ning alati tahtis ta Kajale halba teha. Ta ei suutnud taluda, et keegi teine võiks tema ihaldatud printsessi südame võita.

Martinil oli ka kasuisa nimega Mart, kes oli veelgi kurjem ja kavalam kui tema kasupoeg. Mart õpetas talle kõiki trikke ja nippe, kuidas teisi petta ja kahjustada. Kaks meest moodustasid kurja tandemina, kes püüdis Kajale kahju teha.

Kuid õnneks oli Tobulas ka hea mees nimega Jüri. Jüri oli hella hingega mees, kes elas metsas ja oli väga osav kiskjate vastu võitlemisel. Ta oli alati valmis teisi aitama ning tal oli suur süda. Kui Kaja endale abikaasat otsis, siis Jüri lootis, et ta suudab talle tõestada oma armastust ja võimekust.

Kui Kaja jalutas ühel päeval metsas, ründasid teda kurjad kiskjad. Kuid õnneks oli Jüri seal, et teda kaitsta. Ta võitles julgelt ja suutis kõik kiskjad tappa ning Kaja päästa. Kaja märkas Jüri vaprust ja tugevust ning hakkas tema vastu tundma sügavamat tõmmet. Nad hakkasid üksteisele lähedasemaks saama ning nende vahel hakkasid õitsema tunded.

Kuid Martin ei olnud rahul sellega, et Jüri ja Kaja järjest lähedasemaks muutusid. Ta kavandas kurja plaani, kuidas Kaja vangikongi panna ja Jüri tappa. Mart aga tahtis, et tema kasupoeg suudaks seda teha. Nad asetasid end metsa äärde varju ning hakkasid Kajat jälgima.

Kui Kaja üksi jalutas, ründasid Martin ja Mart teda ootamatult. Nad püüdsid teda vangistada ning panna ta kongi. Kuid Kaja võitles vastu ning suutis vabaneda nende käest. Ta jooksis metsa poole ning hüüdis appi Jüri.

Jüri tuli kohe appi ja nägi, et Kaja oli rünnakust väsinud ja haavatud. Ta lubas teda kaitsta ning võttis ta enda juurde varju. Kui Martin ja Mart neid otsima tulid, olid nad juba läinud. Martin oli vihane, et tema plaan läks untsu, ning ta kutsus välja kõik kurjad kiskjad ja lohed, kes Tobulas elasid.

Jüri ja Kaja pidid võitlema kõigi nende kurjade olendite vastu, kes neile vastu tulid. Kuid Jüri oli osav võitleja ja Kaja oli tema kõrval. Nad suutsid ületada kõik takistused, mis nende teele tuli. Lõpuks jõudsid nad Tobula lossi ette.

Martin oli juba lossi vallutanud ning ta hoidis Kajat enda käes. Jüri suutis aga taas kurjad kiskjad ja lohed kõrvale tõrjuda ning ta tungis lossi. Ta suutis Martinilt Kaja ära võtta ning nad põgenesid lossist koos. Mart, kes oli seni oma kasupoega toetanud, sai aru, et ta oli teinud vea, ja ta karistas Martinil karmilt.

Kaja ja Jüri abiellusid lõpuks Tobula kirikus. Kõik Tobula rahvas tuli kokku, et näha nende armastuse võitu. Kiskjad ja lohed olid kohal ning tervitasid uut kuningapaari. Kaja ja Jüri valitsesid Tobulat koos ja neist sai armastatud kuningapaar.

Kõik oli õnnelikud, ja Martin ja Mart said aru, et armastus on tugevam kui kurjus. Nad palusid andestust Kajalt ja Jürilt ning lubasid olla edaspidi head inimesed. Tobula rahvas tervitas neid tagasi ja nii said kõik elada rahus ja õnnelikult edasi.

Lõpp.

» Lühike muinasjutt printsessist
» Lisatud: 04.04.2023 - 10:34

Kommentaarid

    Esileht   Horoskoop   Uudised   Blogi   Tutvumine   Jututoad   Foorum   E-Kaardid   Nimepäevad    Hinda pilte   Minu pildid   Uued pildid   Keelatud pildid   Kommentaarid    Kõik postitused   Parimad postitused   Uued postitused   Uus postitus    Top pildid   Top jututoad   Top kasutajad   Top vaatamised   Top mees   Top naine    Dating+    Täna   Homme   Isiklik    Otsing   Mängud   Suhtekalkulaator   Armastuse kalk.   JAH või EI   Jaga oma mure   Mis on Neanky?   Moderaatorid   Reeglid   Puu    Sisene»
Otsing
Laiendatud otsing»