Sisene kasutajaga

Kasutaja puudumisel loo uus kasutaja

Oma esimese osaühingu asutamine

Iga inimene võiks vähemalt korra elus proovida oma firma omamist ja juhtimist.
Oma firma juhtimine on põnev ja võib ka olla rahaliselt väga kasulik.
Osaühingu omamine ei võta mingit jooksvat kulu ja kui majandustegevust ei toimu, siis tuleb vaid korra aastas esitada aruanne maksuametile.

Osaühingu asutamisel on mitmeid segaseid asju ja veebist ei leia neil teemadel suurt midagi.

Stardikonto pangas.

Osaühingule on vaja kohe ära määrata esimene kasutatav pank ja sinna tuleb kanda tagatiseks mõeldud osakapital.
Selleks tuleb luua esmalt omale sobivas pangas stardikonto, mis ei ole veel päris kasutatav arvelduskonto ja kanda sinna oma osa tagatissummast.
Stardikonto tuleb hiljem muuta arvelduskontoks.

LHV näide. Kuna olen juba varasemalt kinnitatud LHV klient, siis sain kohe läbi veebipanga lisada oma tavakontolt "Ettevõtte konto" nimelise lepingu. Seega ei pea kusagile kontorisse kohale minema.
Lisaks on võimalik otse läbi LHV panga omale palka maksta koos maksuametile saadetava aruandega.

Firma asutamisega seotud kulud.

Avalduses tuleb ära märkida firma loomisele kulunud summa.
Mida peaks sinna alla arvestama? 265 eurot riigilõiv, mida tasub asutaja?
Ühtset vastust sellele ei saanudki ja ise lisasin vaid asutamisele kulunud riigilõivu, kuna muid kulusid otseselt ei ole.

Töötaja lisamine.

Avalduses on võimalik kohe lisada ka ennast ja teisi töötajaid. Kuna lähitulevik ei näe ette suurte summade liikumist firmas, siis sooviks lisada ennast tööle töövõtu alusel. Kahjuks pole seda eraldi välja toodud, on vaid TLS, VÕS ja muud välismaalastele loodud lepingud.
Aga kuidas leida töövõtuleping? Õnneks on elust varasemad kogemused selle lepinguga ja selleks võis eeldada, et töövõtuleping on VÕS leping.

Miks töövõtuleping? Miks mitte dividende võtta?
Töövõtuleping ei kohusta sind endale iga kuu palka maksma. Kuna alustavad ettevõttes ei pruugi olla kohe piisavalt rahalisi vahendeid omale iga kuu palga tasumiseks, siis on väga hea võimalus teha seda töövõtulepingu alusel.
Tasudes piisava summa, siis on sulle tagatud ka ravikindlustus.
Ettevõtte juhatuses on võiamlik tasuda omale dividende. Dividendi tasumisel hoiad raha kokku ja tasud riigile vähem makse. Tänu sellele on see väga levinud viis firmast omale raha kandmiseks.
Dividendi maksmisel on vaid miinus ravikindlustuse puudumine ja maksuamet võib norima tulla.

Töövõtulepinguga kohustub töövõtja tegema kokkulepitud töö, tellija aga maksma selle eest tasu. Töövõtulepingus kirjeldatakse tehtav töö, määratakse tasu ja töö tähtaeg. Töövõtja saab tööd teha vabalt valitud ajal, kuid tähtajaks.
Õigus ravikindlustusele on neil, kelle eest üks või mitu juriidilist isikut maksavad tasult sotsiaalmaksu ühes kuus kokku vähemalt sotsiaalmaksu miinimumkohustuse ulatuses. Töövõtulepinguga töötaval inimesel ei ole õigust töölepinguseaduses sätestatud puhkustele (näiteks põhipuhkus, õppepuhkus).

E-arveldaja esitlus.

Viimases osas saab tellida oma postkasti e-arveldaja süsteemi näidise lingi. Selleks on vaja märkida valituks üks kast. Edasi pole ühtegi nuppu ega võimalust valikut kinnitada. Alt muuda nuppu vajutades luuakse juba uus avaldus osaühingu asutamiseks.
Tegelikult aga saadetakse näidise link juba valikul vajutades, seega postkastis oli mitmeid kirju.

Kui firma on kohtu poolt kinnitatud, siis hakkad postkasti spämmi saama. Kohe hakkavad erinevad reklaamid tulema.

Juhend osaühingu asutamiseks:
https://www.eesti.ee/et/ettevotlus/ettevotte-loomine/osauehingu-asutamine
https://abiinfo.rik.ee/avalduste-esitamine/uue-juriidilise-isiku-asutamine/osauhingu-asutamine

» Oma esimese osaühingu asutamine
» Lisatud: 14.04.2023 - 11:25

Kommentaarid

    Esileht   Horoskoop   Uudised   Blogi   Tutvumine   Jututoad   Foorum   E-Kaardid   Nimepäevad    Hinda pilte   Minu pildid   Uued pildid   Keelatud pildid   Kommentaarid    Kõik postitused   Parimad postitused   Uued postitused   Uus postitus    Top pildid   Top jututoad   Top kasutajad   Top vaatamised   Top mees   Top naine    Dating+    Täna   Homme   Isiklik    Otsing   Mängud   Suhtekalkulaator   Armastuse kalk.   JAH või EI   Jaga oma mure   Mis on Neanky?   Moderaatorid   Reeglid   Puu    Sisene»
Otsing
Laiendatud otsing»