Laupäeval, 23. juulil toimus Tõrva keskväljakul ja selle läheduses asuval Veskijärvel ja selle ümbruses Tõrva Tulede Öö. Esinesid Black Velvet ja 5MIINUST, lisaks sai näha valgusetendust ja valgus- ja heliinstallatsioone. 

Üritust kirjeldav tekst: 
Lummav valguskunsti- ja muusikarada kaunis looduses, kaasakiskuvad hitid Eesti parimatelt artistidelt, lasteala, suurepärase valikuga toidutänav - see on Tõrva Tulede Öö!
Sel korral astuvad rahva ette 2022. aasta artist 5MIINUST ning Eesti Laulul rohkelt Sandrate südameid võitnud Black Velvet. Kell 22.00 avaneb hämaruse saabudes ainulaadsete valgusinstallatsioonide ja üllatustega sisustatud valguskunsti- ja muusikarada. Eesti ühe suurima valgusfestivali raames süüdatakse järvel tuhatkond küünalt, pilke püüab suur lõke ja lasershow ning hilisõhtune rännak viib rahva valgus- ja heliinstallatsioonidega rikastatud jalutuskäigule mööda maalilist Veskijärve.
Müstiline öö jätkub eelmistel aastatel väga populaarseks osutunud MÖKi ehk munitsipaalööklubiga, kus kuumimaid hitte mängivad ette Tõrva vallavolikogu esimees Enn Mihailov ja vallavanem Maido Ruusmann.
Kuni 16-aastased naudivad kogu pidu tasuta.

Enne üritusele jõudmist oli probleemiks auto parkimine. Kõik üritusele mõeldud ametlikud parklad said väga kiiresti täis. Ju poldud arvestatud kohale tulnud rahvamassiga.
Üritusel oli ka märgata, et rahvast oli väga palju. Valgusrada läbides sai pea tund oodatud kaarsillale pääsemist. Rahvas ummistas pääsu sillale ja enamusel tuli tunnike oma ööst veeta metsas rahvamassis seistas ja oodates pääsu sillale. Paljud ei suutnud ka seda pääsu ära oodata ja läksid ringiga tagasi.
Pääs üle kaarsilla oli piiratud, kuna sild on vana ja kehvas seisus ja oleks võinud rahvamassi all kokku vajuda. Sillale pääsu kontrolliva mehe jutu järgi olevat veel üks vihane vanem daam teda sõimanud ja oma viha tema peal välja elanud. Enamusel oli see silla ületamist ootamine ürituse kehveim osa, aga sellegi poolest ei tohiks närvi minna ja oma rahulolematust oma tööd tegeva inimese peale välja valada.
Korraldajad polnud ka probleemi läbi näinud ja sinna poldud paigaldatud välikäimlaid. Inimesed käisid oma hädadel seal samas kõrval asuva põõsa taga. Sealt aegajalt ninna tulev hais ei olnud meeldiv. Valgus- ja heliinstallatsioon oleks ka rikastatud sealset tuima seismist.
Tuleval aastal siis korraldajatele mõtlemiskoht, et mida teha seal seisvate inimestega. Rahvas koguneb sinna kokku ja seisab seal tunnikese. Võiks mingit meelelahutust seal rahvale pakkuda.
Üks väga suur probleem oli ka mittesuitsetajale suitsust vaba koha leidmine. Kontserti ajal kõikvõimalikud tossumehed suitsesid keset rahvamassi ja suitsetajatele mõeldud ala päästjate ehitatud torni taga pargis ei leevendanud probleemi. Lapsed mängisid seal samas suitsuvines ja kõik tundus kõigile hea ja mõnus.

Üritus ise oli väga meeldiv ja ilus. Esinejad Black Velvet ja 5MIINUST tõmbasid rahva kenasti käima oma parimate lugudega. Peale 5MIINUST alanud tuleetendusel püüdsid pilke artistide esinemiskostüümid. Esinejad kehastasid skulptuure. Etenduses sai näha päeva ja öö vahelist võitlust ja õelust. Valguskunsti- ja muusikarajal edasi minnes oli metsas näha valgustatud valgusinstallatsioone ja laululavale jõudes oli võimalus kosmiliste helide saatel tantsu keerutada.
Lõke oli väga kõrge ja ilus. Lõket valgustavad laserid jätsid väga efektse mulje.
Järve ja rada metsas valgustasid raja äärde või veele asetatud küünlad. 
Võimalus oli aerutada valgustatud paadis. 
Ööd jäi lõpetama munitsipaalööklubi, mis oli mõeldud eelkõige nooremale külastajale. 
Lastele olid karussell, kiiged ja palju magusat. 

Üritus oli väga ilus vaadata ja lõi ilusa romantilise keskkonna. 
Tõrva Tulede Öö on kindel soovitus tuleva aasta plaanidesse.