Logi sisse»
Sisene Neanky kasutajaga
Kasutajanimi:
Salasõna:
Mäleta mind:
Sisene Facebookiga»
HARJUMAA
HIIUMAA
IDA-VIRUMAA
JÕGEVAMAA
JÄRVAMAA
LÄÄNEMAA
LÄÄNE-VIRUMAA
PÕLVAMAA
PÄRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VÕRUMAA
KOGU EESTI
UUDISED
ÜRITUSED
SPORT
ELU
GALERII
ARVAMUS
TARBIJA
ILM
BLOGID
KRIMI
IT
KÕIK UUDISED
Neanky
Toimetas Neanky
06.08.2019 - 18:14
Harjumaa » Üritused

Oleg Pissarenko ilmutab peale neli aastat kestnud pausi 19. septembril plaadi „Armastuse muusika” ja esitleb seda kontserdiga päev hiljem Tallinnas Alexela kontserdimajas.

Uus plaat on tema esimene sooloplaat. Ta salvestab selle Eesti Rahva Muuseumis kontserdina, kuid kõik lood on uued ja Pissarenko kirjutatud. Salvestusele publik tulla ei saa, see toimub väiksele sõpraderingile. Laval on Pissarenko seekord üksi, mängib akustilist kitarri, elektrikitarri elektroonikaga ja elektriklaverit.
„Salvestan plaadi kontserdina, et saada plaadile õige energia. See muusika on ju mõeldud ja loodud inimestele. Mulle meeldivad ERM-i maja vaim ja vaib,“ räägib Pissarenko.


Umbes neli aastat tagasi sai Pissarenko aru, et peab Tartust ära kolima, sest tal olid seal kõik olulised asjad tehtud. Ta oli haridusealal kümme aastat, tegi džässiosakonna Elleri-koolis, tegeles palju noortega, sai selle eest ka palju tunnustust riigilt ja linnalt, ühel hetkel aga mõistis, et pole kuhugi edasi minna.
„Tegime 2016. aastal sõpradega Nordea kontserdimajas suure kontserdi, pealkirjaks „Päriselt“. Siis ma sain aru, kui oluline see on inimestele. Sama palju kui mullegi. Milline energia seal oli! Ma polnud seal laval sellepärast, et tahan armastust. Väga paljud loomeinimesed, näitlejad, lauljad, muusikud unistavad sellest tööst, sest neil on midagi puudu. Nad võib-olla pole saanud piisavalt armastust või tähelepanu vanematelt, lähevad lavale ja arvavad, et saavad selle sealt, ja võib-olla saavad ka. Laval taipasin järsku, et see tunne, et ma olen tähelepanu keskel või olen tähtis, on lapsik. See pole tegelikult oluline. Oluline on see, mis minu ja inimeste vahel läbi muusika toimub. See tunne, mida see muusika annab, mida publik sellest saab,“ meenutab Pissarenko.


See oli väga eriline hetk, kui ta sellest päriselt aru sai. Pärast seda kuulas ta muusikat, nii enda kui ka teiste oma kuidagi teisiti. Enda lugude puhul kuulas nii, nagu see poleks tema lugu, vaid lihtsalt üks paljude seast. Lõpuks mõistis ta, et see, mida ta päriselt soovib luua, on armastusemuusika. „Armastus lõi maailma ja tänu armastusele püsib see koos tänaseni,” ütleb mees. Uue plaadi muusika on tulnud just armastusest, sõltumata sellest, mis pilliga Pissarenko seda mängis või kirjutas.


Kuulanud on ta viimasel ajal Arvo Pärti ja Viktor Tsoid, kes meenutasid Pissarenkole lapsepõlve.
„Sain aru, et pole vaja teha elus ebaolulisi asju. Ka mitte muusikat nii, et lisad sinna kõrvalisi asju, püüad end kellelegi tõestada. On vaja mõista, millest muusika räägib, miks ma seda muusikat teen, mida ma tahan sellega inimestele anda ja öelda. Päriselt sain sellest aru alles kuu tagasi. Siis võtsingi vastu otsuse, et nüüd on kõik, kas annan oma džässifestivali ära või müün maha, edasi sellega ei tegele,“ sõnab ta.
„Siiani seostatakse mind džässiga. Tegelikult ei mängi ma seda juba ammu,“ toonitab Pissarenko.


Oleg Pissarenko on sündinud 1978. aastal Narvas. Ta on avaldanud kaheksa autorialbumit, esimese 2002. aastal Oleg Pissarenko Quarteti koosseisus. Pissarenko on pälvinud presidendilt V klassi ordeni ja ERR-ilt aasta muusiku tiitli.

Jaga seda uudist:
Lisa uus uudis»
Saada uudisele pilt»
Sisene kasutajaga»
Sisene läbi Facebooki»
Loo uus kasutaja»
Kas oled käinud või plaanid minna suve jooksul puhkama välisriiki?
Vastanuid kokku: 23
Küsimuse lisas: Neanky
Horoskoop
Veevalaja
(21. jaanuar - 18. veebruar)
Tõsistel teemadel rääkimist ei ole mõtet vältida, see ainult suurendaks sisemist pinget. Kipute täna liiga kergekäeliselt inimesi usaldama ning neile lootma.

Raha:62 Tervis:66 Pere:9 Armastus:15
Tutvumine
Sass84
Sass84 (33) - mees
Soovib tutvuda naisega vanuses 18 kuni 45 a.
Tanel_
Tanel_ (21) - mees
Soovib tutvuda naisega vanuses 18 kuni 20 a.
Mari
Mari (55) - naine
Soovib tutvuda mehega vanuses 45 kuni 58 a.
Mati_Mae
Mati_Mae (71) - mees
Soovib tutvuda naisega vanuses 50 kuni 55 a.
Tänased sünnipäevalised
4. august

Sünnipäev: Roland (38)

Nimepäev: Veera, Veronika, Veroonika

Palju õnne kõigile! :)
Esileht
 
  » Esileht
 
  » Hinda Pilte
 
  » Horoskoop
 
  » Uudised
 
  » Blogi
 
  » Tutvumine
 
  » E-Kaardid
Pildid
 
  » Hinda Pilte
 
  » Minu Pildid
 
  » Top Pildid
 
  » Uued Pildid
 
  » Keelatud Pildid
 
  » Kommentaarid
Jututoad
 
  » Jututoad
 
  » Minu Jututoad
 
  » Top Jututoad
Top
 
  » Top Pildid
 
  » Top Jututoad
 
  » Top Kasutajad
 
  » Top Vaatamised
 
  » Top Mees
 
  » Top Naine
Veel»
  » Otsing
 
  » Foorum
 
  » Tutvumine
 
  » E-Kaardid
 
  » Mängud
 
  » Nimepäevad
 
  » Suhtekalkulaator
 
  » Armastuse Kalk.
 
  » JAH või EI
 
  » Jaga oma mure
 
  » Mis on Neanky?
 
  » Moderaatorid
 
  » Reeglid