Helkur on väike reflektiivne ese, mida kantakse näiteks jalgrattal, jalutades, suusatajate ja jooksjate seljas/küljes, jne. Helkuri eesmärk on muuta inimene nähtavamaks liikluses, et vältida õnnetusi ja tagada kandja turvalisus.

Kahjuks ei ole liikluses alati nii valge, nagu sooviksime. Helkuri kandmine aitab meid nähtavamaks muuta. Jalakäija ja jalgrattur on liikluses nõrgem pool, seetõttu on neil eriti oluline olla nähtav.

Helkurite kasutamine on eriti tähtis sügisel ja talvel, kui on pimedam ja liikluses on raskem inimesi näha. Samuti on helkurid abiks juhul, kui liiklejal on pime või muul moel halvad nägemistingimused.

Mõned inimesed arvavad, et helkurite kasutamine on liigne või et neid on liiga palju, kuid tegelikkuses võib üksk helkur olla liiga vähe. Kui isegi üks helkur võib aitab inimesel olla nähtav ja vältida õnnetusi. Lisaks sellele on helkurid tavaliselt väga odavad ja kergesti kättesaadavad, nii et pole põhjust neid mitte kasutada.

Lõpetuseks – helkur on väike, aga väga tähtis ese, mis aitab meid liikluses nähtavamaks muuta ja vältida õnnetusi. Seetõttu soovitame neid alati kanda, eriti pimedal ajal ja halvas nähtavuses.