Sisene kasutajaga

Kasutaja puudumisel loo uus kasutaja

Eesti Andmesidevõrgu AS - Internet koju

Eesti Andmesidevõrgu AS - Internet koju

Kas kellelgi on kogemusi Eesti Andmesidevõrgu AS pakutava teenusega?

Eesti Andmesidevõrgu AS on saatnud laiali kirju, kus tuleb kiiruga mõne päeva jooksul liituda nende teenusega, et saada valguskaabel oma majani.
Kui kohe ei liitu, siis hiljem on tasu 2000 - 10 000 eurot.

Liituma asudes ei ole algul kusagil kirjas nõuet eelmaksule. Alles peale oma aadressi sisestamist tuleb 153 euro suurune arve kohe tasuda.
Ettemaks teenusega liitumiseks. Hiljem tuleb lisaks tasuda teine 150 eurot.

Tingimuste järgi on Eesti Andmesidevõrgu AS kohustus taristu välja ehitada kolme aastaga.
Eesti Andmesidevõrgu AS on riiklikult rahastatute nimekirjas ja seega peaks olema aus asi, aga see ettemaks tekitab kahtlust.

Olen ühendust võtnud ka Eesti Andmesidevõrgu AS-iga ja neilt olen korra vaid saanud suvalise tüüpvastuse. Ühelegi küsimusele ei vastatud, nagu ei saaks eesti keelest arugi.
Rohkem pole õnnestunud nendega ühendust saada.

Kõik märgid näitavad, et tegu on püramiidskeemiga ja viimased liitujad jäävad oma rahast ilma. Kas kellelgi on kogemusi?


kõllAva silmad ja märka elu 😎
Eesti Andmesidevõrgu AS - Internet koju

Nagu eelnev muster on neil olnud, siis pikendati ka selle juhtumi juures liitumiseks aega kuu võrra. Algul tuleb tegutseda kiiresti ja siis antakse aega juurde.
Ehe petuskeem.


kõllAva silmad ja märka elu 😎
Eesti Andmesidevõrgu AS - Internet koju

Kas keegi on liitunud või plaanib liituda?


kõllAva silmad ja märka elu 😎
Eesti Andmesidevõrgu AS - Internet koju

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti arvamus:

Selgitame, et ettemaksu võib küsida, kuid võlaõigusseaduse (VÕS) § 42 lg 3 p 21 kohaselt on tarbijalepingus ebamõistlikult kahjustav tüüptingimus, millega nähakse ette teise lepingupoole kohustus tasuda ebamõistlikult suur ettemaks enne seda, kui tingimuse kasutaja oma kohustuse täidab.

Ühest küljest tekib küsimus kõnealuste tingimuste mõistlikkuses, kuid teisest küljest ei ole 153 € niivõrd suur summa ja praktikas ei peeta interneti teel lepingu sõlmimisel kogu kauba või teenuse hinna ulatuses ettemaksu nõudmist ebamõistlikult kahjustavaks. Mööname, et lepingu täitmise tähtaeg on pikk, samas ei ole antud juhul teada kõik lepingu täitmise tähtaja pikkust määravad üksikasjad ja see võib olla tarbija jaoks ainus võimalus saada sellel aadressil sellise tasu eest valguskaablil põhinev internetiühendus. Ametile teadaolevalt võimaldab ASV lepingu lõpetada ja maksab raha tagasi, kui tarbijal tekib samal aadressil teine võimalus saada valguskaabli internett.

TTJA on kursis ASV kohta leviva kriitikaga, kuid toetusi antakse ja vajadusel nõutakse tagasi lähtuvalt vastava toetusmeetme tingimustest. TTJA kaudu on ASV-le toetusi makstud lairiba 2. etapi meetmete raames, mis on reguleeritud väliskaubandus ja infotehnoloogiaministri 27.08.2020 määrusega nr 52 "Kiiret lairibateenust võimaldavate elektroonilise side võrkudega liitumiseks toetuse andmise tingimused ja kord" ja määrusega nr 53 "Järgmise põlvkonna elektroonilise side juurdepääsuvõrgu rajamise teise etapi toetusmeetme tingimused ja kord". Mõlema meetme puhul maksti toetused välja pärast tööde tegemist. Lairiba 2. etapi meetmete kohta leiab infot siit: https://www.ttja.ee/lairiba-teine-etapp-alates-2020.

Lairiba 3. etapi meetme, mida reguleeritakse ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri 03.05.2022 määrusega nr 35 "Väga suure läbilaskevõimega elektroonilise side juurdepääsuvõrgu rajamise toetusmeetme tingimused ja kord" vahendusasutus on Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) ja seda toetusmeedet puudutavates küsimustes tuleb vajadusel pöörduda RTK poole. Täpsem info leitav siit: https://rtk.ee/lairiba. Abikõlblike aadressiobjektide tabel on toodud siin: https://adr.rik.ee/mkm/dokument/12644746.

Mõistagi tuleb enne tehingu tegemist tutvuda hoolikalt tingimustega, hinnata riske ja vähimagi kahtluse korral jätta tehing katki.


kõllAva silmad ja märka elu 😎
Eesti Andmesidevõrgu AS - Internet koju

Viidatud link annab ainult määruse kust võib väljalugeda et peab olema oluline objekt,üksikisik seda vaevalt on.

Kõik see TTJA ümargune jutt toetab riiklikupetuskeemi mainet .

Kuidas igaüks oma raha kulutab on ta oma teha aga selles kohas mõtlleks enne ikka mitu korda

Eesti Andmesidevõrgu AS - Internet koju

Et asi ükskord selgeks saaks, selleks sai sõlmitud leping. Nüüd on 3 aastat ooteaega.


kõllAva silmad ja märka elu 😎
Eesti Andmesidevõrgu AS - Internet koju

Poole aastaga pole mitte ühtegi teavitust ega infot edasise kohta tulnud. Internetkoju ja andmesidevõrgu kodulehed ei maini sõnagi sellest lepingust ega projektist.

Uudiste järgi on kiire internetiga maal suured probleemid. Teenusepakkujad üritavad riiki ja rahvast petta.

Hetkeseisuga paistab asi väga halb. Raha läinud ja valguskaabel ka kusagilt ei paista.


kõllAva silmad ja märka elu 😎
Eesti Andmesidevõrgu AS - Internet koju

Aasta hiljem pole ikka veel infot ega kaablit.


kõllAva silmad ja märka elu 😎
Uus postitus
 Hüüdnimi
turvakood
    Esileht   Horoskoop   Uudised   Blogi   Tutvumine   Jututoad   Foorum   E-Kaardid   Nimepäevad    Hinda pilte   Minu pildid   Uued pildid   Keelatud pildid   Kommentaarid    Kõik postitused   Parimad postitused   Uued postitused   Uus postitus    Top pildid   Top jututoad   Top kasutajad   Top vaatamised   Top mees   Top naine    Dating+    Täna   Homme   Isiklik    Otsing   Mängud   Suhtekalkulaator   Armastuse kalk.   JAH või EI   Jaga oma mure   Mis on Neanky?   Moderaatorid   Reeglid   Puu    Sisene»
Otsing
Laiendatud otsing»