Sisene kasutajaga

Kasutaja puudumisel loo uus kasutaja

Otsime Eesti parimat filmi

Otsime Eesti parimat filmi

Mis film on Sinu arvates Eesti parim film läbi aegade?


kõllAva silmad ja märka elu 😎
Otsime Eesti parimat filmi

Eesti matus - Üks väga hea film. Valminud 2021 juuni.

Andrus Kivirähki samanimelisel näidendil põhinev mängufilm on ootamatutest olukordadest ja koomilistest karakteritest tulvil komöödia. Naerutavate ja samas ka mõtlemapanevate sündmuste keerises lähevad lootusetult segi pulmad ja peied ning põrkub eestlaste rahvuskonservatiivne maailmavaade liberaalsete euroopalike väärtustega.

Suvises mängufilmis koguneb suguvõsa vana talupermehe matustele, kus esimese põlve linlased ja poollinlased katsuvad maainimestega rammu sisututes sõnavahetustes, arutus viinavõtmises ja mõõdutundetus küttepuude varumises. Situatsioonikoomikaga vürtsitatud teatraalse alatooniga koosviibimist rikastavad lihteestlaslikud trafarettväljendid, tööinimeste tõekspidamised ning laulu- ja tantsunumbrid.

Film algab kaubanduskeskuses, kus pensionisammaste otsemüüjast pojapoeg tutvub uue pruudiga. Ent kui noored teel laia maailma liiga kauaks vanemate peieliste sekka taluõuele passima jäävad, läheb nii nagu alati.

Eesti matus * - Eesti filmi andmebaas (efis.ee)


kõllAva silmad ja märka elu 😎
Uus postitus
 Hüüdnimi
turvakood
    Esileht   Horoskoop   Uudised   Blogi   Tutvumine   Jututoad   Foorum   E-Kaardid   Nimepäevad    Hinda pilte   Minu pildid   Uued pildid   Keelatud pildid   Kommentaarid    Kõik postitused   Parimad postitused   Uued postitused   Uus postitus    Top pildid   Top jututoad   Top kasutajad   Top vaatamised   Top mees   Top naine    Dating+    Täna   Homme   Isiklik    Otsing   Mängud   Suhtekalkulaator   Armastuse kalk.   JAH või EI   Jaga oma mure   Mis on Neanky?   Moderaatorid   Reeglid   Puu    Sisene»
Otsing
Laiendatud otsing»